Menu

Dane kontaktowe

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta 
w Odolanowie im. ks. Antoniego Ludwiczaka

Al. Jana Pawła II 1
63-430 Odolanów

emal: biblioteka@odolanow.pl

telefon: +48 62 733 18 71

Dotacja w ramach: Programu Wieloletniego „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”.

opac-150x200.jpg

Artykuły

Koncert charytatywny

Sercem z Ukrainą”

Pod takim hasłem w niedzielne popołudnie 29 maja w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II i gen. Kazimierza Glabisza miał miejsce charytatywny koncert poprzedzony kiermaszem.

Prowadzącymi byli Sławomir Ostrowski i Alina Bilovol.

Wszystkie zebrane w jego trakcie pieniądze zostały przeliczone przez komisję w składzie : Franciszek Jasik, Maria Skrzypińska oraz Małgorzata Jędrzejak i przekazane na ręce p. Inny Billiaieva z pochodzenia Ukrainki, która zaszczyciła koncert swoją obecnością oraz przedstawiła zapierający dech w piersiach pokaz baniek mydlanych. Pani Inna od początku wojny na Ukrainie włączyła się w pomoc swojemu krajowi, wożąc transporty medyczne i żywnościowe do Kijowa i Winnicy, kilka z tych transportów było przekazanych szpitalom wojskowym na Ukrainie dzięki ogromnemu sercu i hojności mieszkańców naszego miasta.

Zaproszenie do udziału w koncercie przyjęło wielu wykonawców: Odolanowska Orkiestra Dęta pod batutą p. Ryszarda Hoffmanna i Aleksandry Hoffmann-Dzieran, Chór Kościelny pw. św. Grzegorza w Odolanowie z dyrygentem Janem Szkudlarzem , dziewczynki z grupy „Motylki” z Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Odolanowie pod opieką Iwony Namysł, soliści: Regina Plewa-Gad, Halina Kolińska, Alina Bilovol, Małgorzata Jarosik, Jurek Walków, Karol Lizak, Zbigniew Błaszczyk, Mieczysław Kryściak wraz z chórkiem oraz nasi najmłodsi :Anna Romanchukevych, Natasza Solarski, Yelizaveta Stavytska, Anna Zarycka Zofia Pawlak, Maja Pawlak, Piotr Lizak, Pawełek Lizak oraz akompaniament p. Aleksandry Walkow i p.Barbary Kowalskiej.

Koncert charytatywny rozpoczął się hymnem Polski, a potem Ukrainy.

Podczas koncertu można było wysłuchać wielu wzruszających utworów wykonanych zarówno w języku polskim jak i ukraińskim m.in. Matko moja ja wiem, Czarnobryvcy , czy Pieśń o Kijowie.

Na zakończenie koncertu zaśpiewano dwie niezwykle wzruszające i trafiające głęboko do serc piosenki : Zbigniewa Wodeckiego, Nauczmy się żyć obok siebie i już na koniec wszyscy wykonawcy zaśpiewali Modlitwę o wschodzie słońca.

Zebrano łącznie 8.411,50 zł. Wszystkim darczyńcom jesteśmy bardzo wdzięczni, to dzięki nim i wszystkim ludziom dobrej woli udało się wspomóc szpitale wojskowe w Winnicy.

Wyrazy ogromnej wdzięczności składamy : Bożenie Stodolnej, Gminno-Miejskiemu Centrum Pomocy„Wiara, nadzieja, miłość”, Marcinowi Szorskiemu, Anecie Bolach, Magdalenie Burkietowicz, prof. Tadeuszowi Gaworzewskiemu, Champions Barber Maja Staruch, Sztuka widzenia Jagody Sztukowskiej, sklepowi nadruki Małgorzaty Kmiecik, Joannie Kwiecień, Krzysztofowi Wożniak, Adamowi Ćwiertniakowi, Annie i Rafałowi Glinkowskim, Tobiaszowi Komorowskiemu , Adamowi Janoś, który nagrał profesjonalnie cały koncert.

Nauczycielom i obsłudze Szkoły Podstawowej w Odolanowie: paniom: Patrycji Gaczyńskiej, Anecie Stybaniewicz, Ilonie Bzodek, Zofii Dymalskiej, Marii Ratajek, panom: Maciejowi Matuszczakowi, Stanisławowi Buczkowi, Stanisławowi Kuleszy, Marcinowi Grochowskiemu, p. Alicji Nędzyńskiej- nauczycielce Przedszkola w Odolanowie oraz wolontariuszom, uczniom Szkoły Podstawowej: Julii Radajewskiej, Karolowi Pawlakowi, Julii Mielcarek, Zuzannie Bilskiej, Magdalenie Wojtaszek, Igorowi Chudemu.

Szczególnie chcemy podziękować również sołtysowi Gliśnicy p. Izabeli Doktór i dyrektorowi Przedszkola w Odolanowie p. Marioli Sawickiej za udostępnienie krzeseł oraz p. Pawłowi Barczakowi za pomoc przy ich przewożeniu.

Uczniowie naszej szkoły Volodymyr Danilov z rodzicami i Jurij Utnicki z mamą Iryną stworzyli przepiękną dziewczynę- symbol Ukrainy.

Dzieci z klasy VI Karyna Sadkowa, Anna Bilyk,Julia Surmach, Jurij Utnicki, Valeria Kochetkova natomiast namalowały obraz, który jest wyrazem wdzięczności rodzin ukraińskich dla wszystkich polskich rodzin.

Nad całością koncertu od strony nagłośnienia czuwali p. Rafał Jamrozik i p. Michalina Wilczura, którym dziękujemy za wszelką pomoc i profesjonalizm.

Dziękujemy także przede wszystkim tym, którzy znaleźli czas i wspólnie z nami byli Sercem z Ukrainą w ten niezwykły niedzielny wieczór.

Organizatorzy

 • IMG_1679Koncert charytatywny „Sercem z Ukrainą”
 • IMG_1686Koncert charytatywny „Sercem z Ukrainą”
 • IMG_1712Koncert charytatywny „Sercem z Ukrainą”
 • IMG_1726Koncert charytatywny „Sercem z Ukrainą”
 • IMG_1732Koncert charytatywny „Sercem z Ukrainą”
 • IMG_1735Koncert charytatywny „Sercem z Ukrainą”
 • IMG_1737Koncert charytatywny „Sercem z Ukrainą”
 • IMG_1738Koncert charytatywny „Sercem z Ukrainą”
 • IMG_1739Koncert charytatywny „Sercem z Ukrainą”
 • IMG_1740Koncert charytatywny „Sercem z Ukrainą”
 • IMG_1741Koncert charytatywny „Sercem z Ukrainą”
 • IMG_1742Koncert charytatywny „Sercem z Ukrainą”
 • IMG_1743Koncert charytatywny „Sercem z Ukrainą”

Wróć

Odnośniki

Kontakt

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta w Odolanowie im. ks. Antoniego Ludwiczaka

Al. Jana Pawła II 1, 63-430 Odolanów

NIP: 622 17 00 176
REGON: 380209731

telefon: +48 62 733 18 71

email:biblioteka@odolanow.pl

[obiekt mapy] Lokalizacja Biblioteki w Odolanowie na mapie