czwartek, grudzień 12, 2019

Co polecamy dzieciom i młodzieży na wakacje?

2Ignaś Ziółko gotuje. Przygoda w młynie

Ignaś zabiera dzieci i dorosłych w kulinarną podróż. Przygotowuje słone, słodkie, gorzkie i kwaśne smakołyki dla łakomczuchów, niejadków, uczulonych na gluten, miłośników szpinaku i jego wrogów. Podczas smacznego podróżowania zabiera dzieci i dorosłych w ciekawe miejsca, np. do piekarni francuskich bagietek.

3Kraina Obi – Boków

Często bywasz pod łóżkiem? Pewien chłopiec odważył się tam wejść. Tak właściwie to nawet musiał. Ale gdyby tobie przyszło do głowy go naśladować, pod żadnym pozorem nie rób tego samotnie. I unikaj zielonych smoków. Są beznadziejnie głupie.

4Kroniki Wardstone. Tom 12. Alice

Przez lata Alice walczyła ze złem wokół siebie u boku Stracharza i jego ucznia, Thomasa Warda. Jednak teraz dziewczyna jest sama wśród mroku. Alice musi odnaleźć ostateczną broń potrzebną do zniszczenia Złego i ocalenia dobra. Jeśli zawiedzie, świat zapadnie się w rozpacz i ciemność. Czy uda się wygrać z ciemnością nim zdąży pochłonąć wszystko?

5Chłopaki nie dziergają

Dowcipna ,wzruszająca zabawna i pouczająca książka, która zadaje kłam stereotypom o rolach mężczyzn i kobiet.

6Malina miód dziewczyna

Trzecia część literackiej przygody dla najmłodszych autorstwa Katarzyny Pakosińskiej jest kontynuacją najśmieszniejszej lektury dla dziewczyn i chłopaków. W przezabawny sposób opowiada o perypetiach i podróżach dziesięcioletniej bohaterki - Maliny z Milanówka.

7Już czytam. Fiord i zaginiony naszyjnik. Koniec z wygłupami. Gdzie jest Kunegunda?

"Już czytam" to seria książek przeznaczonych do samodzielnego czytania przez dzieci.
Duża czcionka i wesołe ilustracje uatrakcyjnią czytanie. Na końcu każdej książki znajduje się słowniczek, wyjaśniający trudne wyrazy i zadania sprawdzające wyniesioną z książek wiedzę.

8Niezwykły wynalazek pana Rozumka

Pan Zagadka to niezłomny tropiciel skradzionych rowerów, potworów i zielonych skarpetek. W rozwiązywaniu wszystkich tajemnic pomagają mu Basia i Bar. Duża czcionka ułatwia naukę czytania. Po każdym opowiadaniu umieszczono najtrudniejsze wyrazy, a czytanie uatrakcyjnią komiksy.

9Sposób na Adama / Górski żurek

W tym tomie przeczytacie dwa opowiadania współczesnego autora Pawła Beręsewicza. Główny bohater Adam przypadkiem ląduje w bibliotece. Nudzi się tam niemiłosiernie aż do chwili spotkania z pewnym smokiem… W drugim opowiadaniu chłopak maszeruje z ojcem na naprawdę męczącą Wielką Górę. Adam idzie z myślą, że w schronisku czeka go góra ukochanych naleśników z bitą śmietaną. Wychodzi jednak inaczej...