czwartek, grudzień 12, 2019

W czerwcu polecamy

Sekretarz dwch papiey Sekretarz dwóch papieży
To fascynująca i wzruszająca opowieść o życiu następców świętego Piotra widziana oczami najbliższego współpracownika – skromnego, pełnego pokory. Wyjątkowa, szczera opowieść jedynego Polaka, który był osobistym sekretarzem dwóch papieży. O tym, co działo się za murami Watykanu: m. in. o morderstwie w Watykanie, abdykacji Benedykta XVI, reakcji Jana Pawła II na planowany, kolejny zamach na jego życie. Także o problemach katolików na Ukrainie. To także bardzo poruszająca, osobista opowieść o ostatnich godzinach życia papieża Polaka, świadectwo jego świętości i pokory.

W szokuW szoku

Wstrząsająca historia lekarki, która została pacjentką i odkryła skalę lekarskiej znieczulicy. Czego lekarze nam nie mówią? Czy zawsze podają nam właściwe leki? Czy przejmują się naszym stanem? Co tak naprawdę myślą o nas – pacjentach?
Doktor Awdish, przeszła leczenie, które na zawsze odmieniło jej spojrzenie na relację pacjent–lekarz. Z książki dowiemy się prawdę o krytycznych momentach decydujących o naszym życiu.

OkruchOkruch

"Okruch" to niezwykła powieść, która przywraca wiarę w sens życia i pozwala zrozumieć, czym jest odpowiedzialna miłość. Książka opowiada o miłości, tajemnicach i sile dobra, o
prawdziwych uczuciach, silnych przeżyciach i dramatycznych wydarzeniach.

Pojedynek uczuPojedynek uczuć

"Pojedynek uczuć” porusza ważne tematy. Humor, życiowa mądrość i akcja osadzona w realiach pracy w polskich firmach, które stawiają wiele kobiet przed trudnymi osobistymi wyborami. Lektura, która wzrusza i bawi, a jej bohaterowie na długo zostają w naszej pamięci.

MistrzMistrz

To ekscytująca mieszanka emocji, namiętności i zbrodni. Sonia, spiesząc nocą do domu, znajduje się w niewłaściwym miejscu, w niewłaściwym czasie. Trafia w sam środek mafijnych porachunków. W ręce mężczyzny, który nie zawaha się przed niczym…

Do katolipyDość katolipy !

Ta książka to osobiste, bezpośrednie, powiedziane z charakterystycznym humorem i jedne z ostatnich słów ks. Jana Kaczkowskiego. Warto przeczytać.

Dziewczyna w lodzieDziewczyna w lodzie

Młody chłopak odkrywa w londyńskim parku zamarznięte ciało kobiety, detektyw Erika Foster zostaje wezwana, by poprowadzić śledztwo w sprawie morderstwa. Ofiarą jest piękna członkini londyńskiej socjety. Jakie sekrety kryje dziewczyna w lodzie? Koniecznie przeczytaj.

TestamentTestament

Znany warszawski ginekolog niespodziewanie otrzymuje ogromny spadek od jednej ze swoich pacjentek, choć przyjął ją w gabinecie tylko raz. W skład spadku wchodzi zapuszczona nieruchomość, która jest własnością kobiety. Kiedy lekarz jedzie na miejsce, czeka go kolejne zaskoczenie – odnajduje zwłoki w stanie zaawansowanego rozkładu, a niedługo potem ginekologiem interesuje się policja, gotowa aresztować go za przestępstwo.
Zaskakujące zwroty akcji, trzymające w napięciu i mocno zaskakujące.