niedziela, sierpień 18, 2019

Marcowe propozycje dla dzieci i młodzieży

2Chłopak, który chciał zacząć od nowa

Poznali się w nocnym klubie. Jamie chce zmienić swoje życie i zerwać z kryminalną przeszłością. Nie potrzebuje komplikacji i nie szuka problemów. Ellie kończy szkołę, niedawno rozstała się z chłopakiem. Chce być wolna. Nie sądziła, że tego wieczoru spotka nieziemskiego przystojniaka, któremu nie sposób się oprzeć.

3Chłopak, który zakradał się do mnie przez okno

Wspaniała opowieść o chłopaku, który zakochał się w swojej sąsiadce, lecz nie może z nią być przez najlepszego przyjaciela, jej brata, który próbuje ją chronić.

4Cierpienia sięciolatka

Sięciolatek żyje w trudnych warunkach, osiąga dojrzałość w chwili założenia konta na portalu społecznościowym. By zdobyć ulubione pożywienie (kebab i czipsy), jest w stanie pokonać wiele trudności .W szkole nieustannie musi walczyć o pozycję z innymi i wciąż ma trudności ze zrozumieniem, o co chodzi płci przeciwnej. Każdy dzień sięciolatkowego życia to walka o byt w dżungli współczesnego świata!

5Fredek i nadciągający kataklizm

Lato w pełni, a Fredek Epsilon Dwudziesty ma przed sobą jeszcze miesiąc legalnego pobytu na pełnej chaosu planecie Ziemi i postanawia wykorzystać go do ostatniej śrubki. Wszystko jednak wskazuje na to, że jego przygody dopiero się rozpoczęły. Fredek po raz kolejny staje w obliczu wyzwania. Tym razem musi uporać się ze zniknięciem Betsy, ulubionej kury posterunkowego Gwizdały.

6Babula Babalunga

"Składam zdania", drugi poziom serii "Czytam sobie", to dobry pomysł na kontynuację nauki czytania. Świetne, zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są dłuższymi zdaniami oraz zawierają elementy dialogu. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron ramki służą do ćwiczenia sylabowania.

7Benedykt XVI  Dlaczego wierzę?

Książka Benedykta XVI przygotowana na Rok Wiary. Wartościowa lektura dla całej rodziny.

8Dobrze ci tak !

Reid Alexander jest śledzonym przez paparazzi celebrytą. Każda informacja o nowym związku, każde potknięcie natychmiast trafiają do mediów – nic nie pozostaje tajemnicą. Za swój ostatni błąd Reid zapłacił wysoką cenę – zniszczony samochód, zdemolowany dom oraz długi pobyt w szpitalu. Wszyscy agenci starają się odbudować wizerunek nastoletniego aktora, lecz jedno jest pewne – nie uda mu się uciec od konsekwencji.

9Dziennik cwaniaczka . No to lecimy

Greg jest załamany szalonym pomysłem rodziców. I bardzo słusznie, bo miejsce reklamowane jako raj na ziemi już wkrótce się okaże prawdziwym piekłem na wrotkach! Jesteście gotowi na jaszczurki olbrzymki, wielkie pająki, pchły piaskowe, jadowite meduzy, pijane małpy i hordy małych dzieci? Tak? No to lecimy!