niedziela, sierpień 18, 2019

Ferie z książką

2Alfabet wśród zwierząt

Wesołe wierszyki o zwierzętach z wykorzystaniem całego polskiego alfabetu!
Wierszyki, które poprzez zabawę językiem uczą dzieci nowych wyrażeń, zwrotów językowych, dykcji oraz ortografii. Przepiękne ilustracje Agnieszki Filipowskiej dopełniają dzieła.

3Bajki dla chłopców

Przedstawiamy książeczkę, która z pewnością spodoba się każdemu chłopcu! Znajdują się w niej krótkie, ciekawe opowieści, pełne motywów i tematów uwielbianych przez małych czytelników - fascynujące historie o przygodach piratów i astronautów, o olśniewających bitwach i walkach, o wspaniałych zwycięstwach dobra nad złem.
Każdej bajeczce towarzyszą piękne, barwne ilustracje.

4Bajki o zabawkach

Seria „Bajki o…" jest to zbiór ciekawie napisanych, radosnych opowiadań zaadresowanych do małych dzieci i ich rodziców. To uroczo zilustrowane przygody księżniczek, zwierząt, zabawek, zachęcające dziecko do rozmowy.

5Statek widmo

Uwaga, szczury lądowe, nadciąga piracka rodzina Jolley-Rogers!
Jonny Duddle, znakomity rysownik i autor książek, zaprasza do pełnego humoru i zabawnych przygód świata piratów.

6Pax

"Pax" to wzruszająca i ponadczasowa opowieść o chłopcu i jego lisie (lub lisie i jego chłopcu), o stracie i miłości, dzikiej naturze i wolności oraz wojnie. Dynamiczna akcja, głębokie emocje i uniwersalne tematy czynią z tej książki nowoczesną klasykę na miarę Małego Księcia.

7Skarb Troi

Lilly, Albert i Magnus to paczka przyjaciół, którzy miewają niesamowite przygody. Za pomocą magicznego tunelu młodzi odkrywcy cofną się w czasie do… starożytności! Potem przeniosą się do XIX wieku, aby pomóc słynnemu archeologowi Heinrichowi Schliemannowi w poszukiwaniu skarbu antycznej Troi. Jakie przygody spotkają ich po drodze? I czy uda się im znaleźć zaginiony skarb?

Wenus w pietruszce

"Bystra i piękna Gośka Tkacz wydaje się nie mieć słabości. Nigdy nie miała chłopaka, ale utrzymuje, że to wyłącznie jej własny wybór. A jednak! Kiedy na ekologicznych koloniach poznaje tajemniczego Baszka Trampeckiego, jej serce nagle wariuje, a harda Gosia traci swoją brawurę. O jej względy stara się młodszy brat chłopaka, a o serce Baszka rywalka - artystka. Ale Gośka postanawia twardo - ten albo żaden!"

9Zerwij z nią

Kolejna, znakomita powieść Ewy Nowak przeznaczona dla nastoletnich czytelników.
Poruszająca opowieść o miłości, akceptacji, zwątpieniu i trudnym wkraczaniu w dorosłe życie.
W jakim stopniu rodzice mogą ingerować w życie i wybory własnych dzieci? Jak bardzo te wybory mogą zaważyć na ich losie? Przeczytaj.