niedziela, sierpień 18, 2019

Noworoczne nowości dla dzieci i młodzieży

2Kraina nieczytania

Kraina Nieczytania, to książka dla nieco starszego dziecka, które już samodzielnie czyta. Czcionka i odstępy między wierszami są nieco mniejsze niż w książkach z poziomu pierwszego. Książka jest też nieco dłuższa i przedstawia bardziej rozbudowaną historię dwóch braci - Stasia i Kacpra.
Kacper i Staś to dwaj bracia, którym książki służą do wszystkiego, tylko nie do czytania…

3Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek

"Co dzieje się ze zgubionymi w czasie prania skarpetkami? Bajka o dziesięciu skarpetkach odpowiada na to pytanie w sposób pełen cudownie nieskrępowanej wyobraźni. Opisuje dzieje dziesięciu pojedynczych skarpetek, każdej z nich ofiarowując inną przygodę. Jest tu miejsce na kryminał, obyczajówkę, bajkę z morałem i taką ze szczęśliwym zakończeniem.

4Smok Maciuś detektywem

Na podwórku ktoś zniszczył huśtawkę. Niedaleko dzieci znalazły guzik. Czyj to guzik i kto zniszczył przyrządy na placu zabaw? To zadanie dla młodych detektywów.

5Uśmiech

„Uśmiech” to opowieść o przezwyciężaniu trudów i smutków, o poszukiwaniu szczęścia. To także historia, która uczy, że każdy dzień jest szansą na odnalezienie uśmiechu, tego prawdziwego.

6Wehikuł czasu

Krótkie opowieści zachęcą dzieci do czytania. Zadania umieszczone po każdym opowiadaniu ćwiczą umiejętność tworzenia zdań i formułowania odpowiedzi na pytania.

7Wojna, która ocaliła mi życie

Dziesięcioletnia Ada całe swoje życie spędziła zamknięta w jednopokojowym mieszkaniu. Jej matka tak bardzo wstydzi się zdeformowanej stopy córki, że trzyma dziewczynkę w izolacji. Kiedy więc młodszy brat Ady, Jamie, ma zostać ewakuowany z Londynu, by schronić się przed wojną, dziewczynka nie zwleka ani chwili:ucieka z domu, by wyruszyć w podróż razem z nim.

8Wykłady profesora Niczego

Wyrusz z Profesorem Niczego w szaloną podróż przez epoki literackie i przekonaj się, że mogą być znacznie ciekawsze, niż ci się wydaje! Od średniowiecza do współczesności, przez aż dziesięć epok – skonasz ze śmiechu.

9Zagadka biblioteki

Z biblioteki w tajemniczych okolicznościach ginie cenny historyczny dokument. Ignacy i Mela postanawiają wytropić złodzieja. Czy wystarczy im sprytu i spostrzegawczości, żeby rozwiązać kryminalną zagadkę i pomóc mamie, dyrektorce biblioteki?