wtorek, grudzień 10, 2019

Grudniowe nowości dla dzieci i młodzieży

chlopak ktory o mnie walczyl w iext49974615Chłopak, który o mnie walczył

Czasem musisz odejść… Rozstanie z Jamiem było dla Ellie najtrudniejszą rzeczą, z jaką musiała się zmierzyć. Rozpoczęła nowe życie, w nowym miejscu, u boku nowego mężczyzny. Tragedia rodzinna zmusza ją jednak do powrotu do domu. Ellie jest przekonana, że wyleczyła się z Jamiego – zapomniała o namiętności i złamanym sercu. Jednak gdy tylko się spotykają, ich miłość odnawia się ze zdwojoną siłą.

drugie bicie serca w iext49425093Drugie bicie serca

„Drugie bicie serca” to opowieść o stawieniu czoła przyszłości, choćby najbardziej przerażającej.  To opowieść o uzdrowieniu serca, bez względu na to, jak boli.

dzieci z lewkowca w iext48861331Dzieci z Lewkowca

Witajcie w Lewkowcu – maleńkiej wiosce położonej w Wielkopolsce. Tutejsze dzieci bawią się nie gorzej niż ich literaccy przyjaciele z Bullerbyn. Jest czas na urodzinowe party, bal kostiumowy, wielką premierę teatralną, a nawet... bitwę pod Grunwaldem – ta wyglądała jak prawdziwa! Po prostu szczęśliwe dzieciństwo. Dobrze, że znalazła się ciocia-pisarka, która to wszystko opisała. Dziennik Zosi zawiera zaś wspomnienia z wymarzonej podróży do Szwecji.

dziewcze ze slonecznego wzgorza w iext49943107Dziewczę ze słonecznego wzgórza

Pełna miłości, ciepła i wiary w człowieka opowieść, która przyniosła nagrodzonemu Noblem autorowi wielką sławę. Torbjørn to chłopiec pochodzący z niezamożnej rodziny, psotny i porywczy, często wdający się w bójki. Synnøve, jego rówieśniczka, jest córką bogatego gospodarza, mieszkającą w miejscu słynącym z pięknych widoków, zwanym Słonecznym Wzgórzem. Czy zrodzona w dzieciństwie miłość pomiędzy biednym chłopcem a zamożną dziewczynką przetrwa próbę  czasu i charakterów?

elf i skarb wuja leona w iext47494466Elf i skarb wuja Leona

Elf to pies, którego pokochała cała Polska. W każdym tomie swoich przygód pies wraz ze Swoimi natykają się w kryminalno-detektywistyczną zagadkę i otwierają śledztwo. W tej części przygód Elf ze swoimi poszukują testamentu wuja Leona. Co odkrywają jakąś skrytkę, to jest w niej liścik: „A kuku, szukajcie dalej, pacany”. Nikogo jednak nie śmieszą te żarty starszego pana – jeśli nie znajdą testamentu do piątku, pieniądze na schronisko dla zwierząt przepadną.

juz czytam po angielsku jungle book w iext50212023Jungle Book

Seria "Już Czytam po Angielsku" przeznaczona jest dla dzieci potrafiących czytać, które znają podstawy języka angielskiego i są gotowe do rozpoczęcia czytania prostych tekstów w tym języku. W każdej książce znajdują się dwa typy słowniczka: obrazkowy, w tekście, gdzie dziecko na bieżąco może sprawdzić, co znaczy dane słowo oraz słowny, na końcu książki. Dodatkowo na końcu książki znajdują się ćwiczenia.

juz czytam tom 17 bracia na medal w iext49954648Bracia na medal

Zdobycie harcerskich sprawności to nic trudnego! Przynajmniej tak się wydaje Jankowi i Piotrkowi. Czy uda im się  zostać skarbnikiem, kucharzem albo ogrodnikiem? A może zdobędą inną odznakę?

popraw sie cukierku b iext37681919Popraw się, cukierku!

Oto właśnie, proszę dzieci
O Cukierku tomik trzeci!
O czym zatem nam opowie
Nim postawi świat na głowie?
Czy się uda wygrać z kretem?
Czemu trzeba iść na dietę?
Czy sąd kocie uzna racje?
Jak się wyrwać na wakacje?
O tym wszystkim, drogie dzieci
Powie kot nam po raz trzeci…