czwartek, grudzień 12, 2019

Jesienne nowości dla dzieci i młodzieży

ponad wszystko w iext49152227Ponad wszystko

Choroba nastoletniej Maddy jest bardzo rzadka. Ma alergię na cały świat. Od siedemnastu lat jest uwięziona w domu. Kontaktują się z nią wyłącznie mama i pielęgniarka. Pewnego dnia Maddy wygląda przez okno i widzi... jego. Jest wysoki, szczupły, ubrany na czarno. Ich spojrzenia się spotykają. Już wie, że jej życie właśnie się zmieniło. Książka świetnie wydana. Całość jest świetnie dopracowana. Wciągająca opowieść, szybko się czyta.

zaopiekuj sie mna tom 32 jasmin niesmialy kotek w iext48466201Zaopiekuj się mną. Jaśmin, nieśmiały kotek

Ewa zaprzyjaźnia się z kotką, którą spotyka na zajęciach jazdy konnej. Dziewczynka martwi się, że Tonia mieszka w stajni i nie ma prawdziwego domu. Pewnego dnia jej ulubiona Tonia rodzi trzy cudowne kocięta!

pierwsze czytanki helenka i rozowe okulary w iext50626268Pierwsze czytanki. Helenka i różowe okulary

Jeśli dziecko zna już wszystkie litery, ta książeczka jest dla niego wprost idealna.
Z tego tomiku dowie się, co Helenka zobaczyła przez różowe okulary.

misia i jej mali pacjenci niespodziewani goscie w iext48403212Misia i jej mali pacjenci. Niespodziewani goście
Seria „Misia i jej mali pacjenci” to wzruszające, urocze i ciepłe historie, które na długo zapadną w pamięci dzieciom. Idealne do wspólnego czytania na dobranoc, a idealnym dopełnieniem tekstów są ciepłe ilustracje.

mikolajek w szkole lektura z opracowaniem w iext50132723Mikołajek w szkole
To wydanie opowiadań o Mikołajku zawiera różnego typu zadania dla młodych czytelników, pytania do tekstu, opisy postaci, najważniejsze zagadnienia, które zamienią czytanie szkolnej lektury w prawdziwą przygodę.

dziewczyna z piosenki w iext48181945Dziewczyna z piosenki
Fascynująca powieść oparta na faktach."Dziewczyna z piosenki" to nie tylko autobiograficzna historia o losach zagubionej dziewczyny i doświadczeniu upadku. To przede wszystkim opowieść o nadziei, która może wyrwać nas z największego zła i poprowadzić ku pełni szczęścia.

dziekuje ci cukierku w iext37685347Dziękuję ci, Cukierku!
Przygody Cukierka to pogodna, wesoła i napisana odrobinę z przymrużeniem oka historia sympatycznego kociaka, która przypadnie do gustu nie tylko dzieciom, ale także ich rodzicom.

cukierku ty lobuzie w iext37691312Cukierku, ty łobuzie!
Cudowna książka dla małych czytelników, opowiadająca o perypetiach niesfornego kota cukierka i jego rodziny.

confess w iext48774923Confess
To wspaniała kolejna powieść C. Hoover o miłości, która zdecydowanie wyróżnia się na tle pozostałych. Jest niezwykle porywająca, chwytająca za serce, pozwala nam na przeżycie wielu emocji i spojrzenia na świat z innej perspektywy. Zdecydowanie polecana każdemu.