poniedziałek, styczeń 20, 2020

Noworoczne propozycje dla dzieci i młodzieży

bajki w ilustracjachBajki w ilustracjach Jana Marcina Szancera

Zbiorek najpopularniejszych, klasycznych bajek w pięknej mistrzowskiej szacie graficznej Jana Marcina Szancera. Sentymentalne i wielopokoleniowe tytuły, które tworzą klasykę literatury dziecięce.

bajki na trzy sercaBajki na trzy serca

Te bajki powstawały latami. Inspiracją dla autorki były jej dzieci, które przed zaśnięciem chciały słuchać bajek, ale nie tych czytanych, tylko tych opowiadanych.
Zbiór bajek – zabawnych, pouczających i bardzo ciekawych z kolorowymi ilustracjami dzieci.

podr do wntrza uchaPodróż do wnętrza ucha

Co ma z tym wszystkim wspólnego ucho gajowego? Nie dowiecie się, jeśli nie przeczytacie tej opowieści, która jest przy okazji kompendium wiedzy o budowie narządu słuchu człowieka.

dlaczego oczy kota wiec nocDlaczego oczy kota świecą w nocy ?

Książka intrygująca nieoczywistą wiedzą, opowiadająca o najbardziej charakterystycznych zachowaniach zwierząt, które może zauważyć dziecko, ale których ciekawy jest też rodzic. Krótkie scenki, do czytania dzieciom od lat najmłodszych.

myszorek jorgeMyszorek Jorge i Papież Franciszek. Tajemnica Jerozolimy

Po opowieści o „Przyjaźni w sercu Watykanu” czekają was kolejne sympatyczne przygody najbardziej niezwykłej myszy w całym Rzymie. Tym razem papież Franciszek zabiera myszorka do miejsc,w            których żył Pan Jezus. Tam przyjaciele dowiadują się o sobie nowych rzeczy.

mio za wszelk cenMiłość za wszelką cenę

Wspaniała, nieoczywista opowieść o miłości. Wzruszająca. Obrazująca dysfunkcyjny związek, budząca niepewność i powoli przedstawiająca szokującą prawdę. Przeczytana raz, pozostaje w pamięci na długo.

przeznaczenieSlatron. Przeznaczenie

Salamina w wieku sześciu lat została adoptowana. Jej pochodzenie owiane jest tajemnicą ̵ nie wiadomo, kim byli jej rodzice ani gdzie się urodziła. W dniu szesnastych urodzin okazuje się, że Salamina nie jest zwykłą nastolatką. Posiada niezwykłe moce, które będzie musiała nauczyć się kontrolować. Wszystko wyjaśni się podczas pobytu w szkole dla… postaci nadludzkich.

szeptuchaSzeptucha

Porywająca, świetnie napisana powieść, w której XXI-wieczną Polską nadal rządzą Piastowie, a wiara i obrzędy przodków są cały czas żywe. A wszystko przez to, że Mieszko I zdecydował się nie przyjąć chrztu…
Słowiańskie bóstwa, pradawne obrzędy, romans, a przede wszystkim – solidna dawka humoru!