niedziela, maj 20, 2018

Godziny Otwarcia Biblioteki

Poniedziałek-wtorek 10.00-18.00
Środa-czwartek 8.00-16.00
Piątek 10.00-18.00
Sobota 9.00-13.00

Adres

Biblioteka Publiczna
Gminy i Miasta Odolanów
im. Ks. Antoniego Ludwiczaka

ul. Aleja Jana Pawła II
63-430 Odolanów
tel. (062) 733-18-71
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
www.biblioteka.odolanow.pl

katalog2

Majowe propozycje dla dzieci i młodzieży

1Masha i niedźwiedź. Księga zabaw. Na rybach

Zwariowane przygody Maszy i Niedźwiedzia, świetna zabawa i niezawodny sposób na nudę!

 

 

Czytaj więcej: Majowe propozycje dla dzieci i młodzieży

W maju polecamy

czas burzyCzas burzy

Piotr i Swieta – kochankowie, których uczucie skazane było na zagładę. Upalnego lata 1939 roku nikt nie chciał zaakceptować związku Polaka i Ukrainki, ale oni nie mieli zamiaru się poddać. Na długi czas rozdzieliła ich wojenna zawierucha, a teraz, na początku 1944 roku, odnajdują się w Warszawie. Piotr działa w konspiracji, co oznacza nie tylko zbrojne akcje, ale i konieczność niebezpiecznego flirtu z Niemką Eriką.
Czy uczucie Piotra i Swiety przetrwa w obliczu okupacyjnej grozy?
Czy miłość może wygrać z okrucieństwem wojny?

Czytaj więcej: W maju polecamy

Wiosenne propozycje dla dzieci i młodzieży

1Cztery pory roku

W książeczce zebrano znane i lubiane wiersze o porach roku, przyrodzie i pogodzie. Dzieci znajdą tu również rymowanki o miesiącach, dniach tygodnia i związanych z nimi zjawiskach.

 

 

Czytaj więcej: Wiosenne propozycje dla dzieci i młodzieży

Co nowego na wiosnę?

7Syberia. Zimowa odyseja

"Syberia. Zimowa odyseja" to pełna niezwykłych przygód relacja z najtrudniejszej w historii motoryzacji zimowej ekspedycji samochodowej, z przylądka Roca w Portugalii, przez Syberię, na dalekie krańce Czukotki. Autor  wprowadza nas w świat dzikiej przyrody, pięknej i groźnej syberyjskiej zimy oraz wspaniałych ludzi, których podróżnicy spotkali na swojej drodze .

 

Czytaj więcej: Co nowego na wiosnę?

Marcowe propozycje dla dzieci i młodzieży

1Zaklinaczka

„Próba ognia” to pierwsza część serii powieści dla nastolatków o Clarze, jej miłości do zwierząt i trudnościach, jakie napotyka będąc zaklinaczką w świecie, w którym magia to coś więcej niż dziecięce zabawy.

 

Czytaj więcej: Marcowe propozycje dla dzieci i młodzieży

Co nowego w marcu?

11945
Wojna i pokój

Kolejna, zaraz po "Beksińskich", fascynująca pozycja Magdaleny Grzebałkowskiej. Napisana z pasją i rozmachem opowieść o roku 1945 - roku zawieszenia pomiędzy wojną, a pokojem, w którym strach mieszał się z radością, a nadzieja z rozczarowaniem.
Wyjątkowa i pasjonująca opowieść, którą autorka pisze słowami ostatnich żyjących świadków najbardziej dramatycznego roku XX wieku.
Typowo reporterska narracja o ludziach i miejscach w powojennej rzeczywistości, w której nowe życie powstawało na gruzach starego. To historia polskich i niemieckich przesiedleńców, ludzi dobrych i złych, ofiar i katów, złodziei i szabrowników, aż wreszcie i nowej władzy, która objęła kraj zawieszony pomiędzy wojną, a pokojem.

Czytaj więcej: Co nowego w marcu?

Ferie z książką

113 powodów

"13 powodów" to rewelacyjny debiut Jaya Ashera, który snuje swoją opowieść z taką szczerością i prostotą, że tragedia za nią ukryta, wydaje się wstrząsająco prawdziwa.

 

Czytaj więcej: Ferie z książką

W lutym proponujemy ...

133 Ewy i trzech Adamów

Mistrz słowa, dziennikarz-publicysta i komentator spraw międzynarodowych stworzył fascynujące portrety trzydziestu trzech kobiet-Ew i... trzech mężczyzn-Adamów mających wpływ na kształtowanie kobiecej osobowości.
Autor wnika w tajemnice ich życia, podsycając ciekawość z właściwą sobie wrażliwością.

 

Czytaj więcej: W lutym proponujemy ...

Noworoczne nowości dla dzieci i młodzieży

1Dzikie królestwo

"Dzikie królestwo" to historia o zagładzie ludzkości, a także wojnie międzyzwierzęcej. Autor porusza w niej kwestie ekologiczne, bezmyślność człowieka i konsekwencje jego działań dla środowiska, a wszystko to ubiera w przyjemną bajkowość.
Książka jest napisana prostym językiem, a fabuła obfituje w niecodzienne wydarzenia i może zachwycić młodego czytelnika.

Czytaj więcej: Noworoczne nowości dla dzieci i młodzieży

Propozycje na Nowy Rok

1Polki, które zadziwiły świat

Żyły intensywnie, twórczo i pracowicie. W burzliwych czasach przejmowały odpowiedzialność za rodzinę. Na nich wielokrotnie spoczywał obowiązek wychowywania dzieci i zapewnienia rodzinie bytu, albo bezpośrednio towarzyszyły mężczyznom w walce, nie raz zadziwiając swoim męstwem. Wiele z nich przeszło piekło aresztowań i więzień. Czytając książkę, poznamy trzynaście niezwykłych Polek. Spełniając swoje marzenia, zapisały jednocześnie piękne karty w historii naszego kraju.

Czytaj więcej: Propozycje na Nowy Rok

Grudniowe nowości dla dzieci i młodzieży

blisko ciebie w iext49894509Blisko ciebie

Autumn planowała fantastyczną zimową wyprawę z przyjaciółmi poza miasto. Przypadek sprawia, że jadą bez niej, bo… zamknięto ją w budynku miejscowej biblioteki. Na cały weekend. Bez ogrzewania. Dziewczyna liczy, że znajomi odgadną, co się stało, ale nawet Jeff, jej prawie-chłopak, po nią nie wraca. Nikt jej nie szuka.

Czytaj więcej: Grudniowe nowości dla dzieci i młodzieży

W grudniu polecamy

 

aniaAnia

Pierwsza biografia Anny Przybylskiej. To książka o Ani takiej, jaką była w kontaktach z rodziną i przyjaciółmi. Bez koloryzowania, niepotrzebnego zadęcia, książka prawdziwa jak Ona sama.

Czytaj więcej: W grudniu polecamy

Strona 1 z 4