wtorek, luty 20, 2018

katalog2

Godziny Otwarcia Biblioteki

Poniedziałek-wtorek 10.00-18.00
Środa-czwartek 8.00-16.00
Piątek 10.00-18.00
Sobota 9.00-13.00

Adres

Biblioteka Publiczna
Gminy i Miasta Odolanów
im. Ks. Antoniego Ludwiczaka

ul. Aleja Jana Pawła II
63-430 Odolanów
tel. (062) 733-18-71
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
www.biblioteka.odolanow.pl

Ferie z książką

113 powodów

"13 powodów" to rewelacyjny debiut Jaya Ashera, który snuje swoją opowieść z taką szczerością i prostotą, że tragedia za nią ukryta, wydaje się wstrząsająco prawdziwa.

 

Czytaj więcej: Ferie z książką

W lutym proponujemy ...

133 Ewy i trzech Adamów

Mistrz słowa, dziennikarz-publicysta i komentator spraw międzynarodowych stworzył fascynujące portrety trzydziestu trzech kobiet-Ew i... trzech mężczyzn-Adamów mających wpływ na kształtowanie kobiecej osobowości.
Autor wnika w tajemnice ich życia, podsycając ciekawość z właściwą sobie wrażliwością.

 

Czytaj więcej: W lutym proponujemy ...

Noworoczne nowości dla dzieci i młodzieży

1Dzikie królestwo

"Dzikie królestwo" to historia o zagładzie ludzkości, a także wojnie międzyzwierzęcej. Autor porusza w niej kwestie ekologiczne, bezmyślność człowieka i konsekwencje jego działań dla środowiska, a wszystko to ubiera w przyjemną bajkowość.
Książka jest napisana prostym językiem, a fabuła obfituje w niecodzienne wydarzenia i może zachwycić młodego czytelnika.

Czytaj więcej: Noworoczne nowości dla dzieci i młodzieży

Propozycje na Nowy Rok

1Polki, które zadziwiły świat

Żyły intensywnie, twórczo i pracowicie. W burzliwych czasach przejmowały odpowiedzialność za rodzinę. Na nich wielokrotnie spoczywał obowiązek wychowywania dzieci i zapewnienia rodzinie bytu, albo bezpośrednio towarzyszyły mężczyznom w walce, nie raz zadziwiając swoim męstwem. Wiele z nich przeszło piekło aresztowań i więzień. Czytając książkę, poznamy trzynaście niezwykłych Polek. Spełniając swoje marzenia, zapisały jednocześnie piękne karty w historii naszego kraju.

Czytaj więcej: Propozycje na Nowy Rok

Grudniowe nowości dla dzieci i młodzieży

blisko ciebie w iext49894509Blisko ciebie

Autumn planowała fantastyczną zimową wyprawę z przyjaciółmi poza miasto. Przypadek sprawia, że jadą bez niej, bo… zamknięto ją w budynku miejscowej biblioteki. Na cały weekend. Bez ogrzewania. Dziewczyna liczy, że znajomi odgadną, co się stało, ale nawet Jeff, jej prawie-chłopak, po nią nie wraca. Nikt jej nie szuka.

Czytaj więcej: Grudniowe nowości dla dzieci i młodzieży

W grudniu polecamy

 

aniaAnia

Pierwsza biografia Anny Przybylskiej. To książka o Ani takiej, jaką była w kontaktach z rodziną i przyjaciółmi. Bez koloryzowania, niepotrzebnego zadęcia, książka prawdziwa jak Ona sama.

Czytaj więcej: W grudniu polecamy

Książka na dalszą część wakacji

naucz si yNaucz się żyć

Jak często czujesz, że życie przecieka ci przez palce, że zbyt często towarzyszy ci lęk i stres?
•    jak zaakceptować siebie,
•    jak szukać w życiu celów i pasji,
•    jak pozbyć się niepokoju o przyszłość.
"Naucz się żyć" jest pięknie wydanym poradnikiem - opowieścią napisanym przez małżeństwo Matsa i  Susan Billmark, Poradnik opowiada o rodzicielstwie, partnerstwie, relacjach z innymi i relacjach z samym sobą.

Czytaj więcej: Książka na dalszą część wakacji

Książka do plecaka

domowe zwierztaDomowe zwierzęta

Jak dbać o domowe zwierzątko? Jak się nim opiekować i je pielęgnować? Każde dziecko, które posiada zwierzaka lub o takim marzy, znajdzie odpowiedzi na te pytania. Zapraszamy do lektury wszystkich miłośników domowych pupili.

 

 

Czytaj więcej: Książka do plecaka

Książka na czerwiec

by sobie piesBył sobie pies

To poruszająca opowieść o zaufaniu i miłości, ujmująca i chwytająca za serce,
opisująca losy najbardziej wyszczekanego bohatera książki. To wyciskacz łez z energicznie merdającym ogonem w tle. Oczaruje nie tylko fanów zwierząt domowych.

 

 

Czytaj więcej: Książka na czerwiec

Na majówkę z książką

pieko dakaruPiekło Dakaru

Od kilku lat o zwycięstwo w Dakarze walczy Krzysztof Hołowczyc. Na razie, choć wielki sukces wydaje się tak blisko, różne dramatyczne przygody to zwycięstwo mu odbierają. O tych przygodach i o Dakarze, jako chorobie nieuleczalnej, jest ta książka.

 

 

Czytaj więcej: Na majówkę z książką

Majowe czytanie dla dzieci i młodzieży

lawendowa opowieLawendowa opowieść

"Lawendowa opowieść" to w sumie trzy różne opowieści, a tytułowa opowieść mówi o 8-letniej dziewczynce kochającej swoich dziadków, uwielbiającej odwiedzać ich w domku na wsi. Cała historia zaczyna się od przyjazdu Amelki na wieś, gdzie dziewczynka przeżywa trudne chwile związane z zaginięciem jej ukochanego kotka. Jak to się zakończy, przekonajcie się sami.
Druga opowieść jest o Franiu, zabawnym łobuziaku, a trzecia opowieść jest o chorym chłopcu, który ma na imię Karolek.

Czytaj więcej: Majowe czytanie dla dzieci i młodzieży

Wiosenne nowości

co do ukryciaCoś do ukrycia

„Coś do ukrycia” jest powieścią zupełnie wyjątkową. Już od pierwszych stron zaczyna się bardzo ciekawie i nie pozostawia czytelnika w jakimś melancholijnym stanie, w którym nie chce się przewracać kartek. Jest akcja, jest dynamizm, jest świetna fabuła i są barwni bohaterowie. Książka jest lekka, zabawna i czyta się ją z uśmiechem na twarzy. Nie ma w niej wielkich scen rozpaczy, zazdrości, czy pospolitego romansu. Natomiast jest poczucie humoru, zawrotność i nieprzewidywalność, a także uczucia które towarzyszą każdemu człowiekowi: lęk, odwaga, akceptacja.

Czytaj więcej: Wiosenne nowości

Strona 1 z 3