poniedziałek, październik 15, 2018

Nowa książka Waldemara Pawlaka

14 grudnia w auli odolanowskiego Liceum Ogólnokształcącego odbyło się spotkanie dotyczące promocji książki Pana Waldemara Pawlaka pt. „ Sto lat 1908-2008 szkolnictwa zawodowego w Odolanowie". Spotkanie to miało na celu ukazanie długiej już historii Szkoły Zawodowej na ziemii odolanowskiej . Po powitaniu oraz przemowach gości zaproszonych młodzież ze Szkoły Zawodowej oraz z Liceum Ogólnokształcącego przedstawiła, krótką lecz bardzo treściwa i wesołą scenkę kabaretu Dudek – „Ucz się Jasiu”.

Podczas spotkania autor opowiadał o procesie powstawania książki. Mówił m.in. o nawiązywaniu kontaktów z byłymi uczniami i nauczycielami w celu zebrania potrzebnych materiałów źródłowych.. O swoich wspomnieniach związanych ze Szkołą Zawodową opowiadali również goście w tym, także emerytowani dyrektorzy, którzy w sposób humorystyczny wspominali o swoich losach związanych ze Szkołą Zawodową. Klimat minionych lat przypominały slajdy z archiwalnymi zdjęciami ukazującymi historię szkoły.

Na koniec autor jeszcze raz podziękował za pomoc w napisaniu książki i zorganizowanie spotkania. Zachęcił również do przeczytania książki.