czwartek, sierpień 13, 2020

Godziny Otwarcia Biblioteki

Poniedziałek-wtorek 10.00-18.00
Środa-czwartek 8.00-16.00
Piątek 10.00-18.00
Sobota 9.00-13.00


mkwc logo

Adres

Biblioteka Publiczna
Gminy i Miasta Odolanów
im. Ks. Antoniego Ludwiczaka

ul. Aleja Jana Pawła II
63-430 Odolanów
tel. (062) 733-18-71
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
www.biblioteka.odolanow.pl

Spotkanie z Beatą Ostrowicką. Podsumowanie roku J.Korczaka

10.12.2012 w bibliotece odbyło się kolejne spotkanie. Tym razem naszym gościem była Pani Beata Ostrowicka – autorka wielu książek dla dzieci i młodzieży. Bibliotek gościła Panią Ostrowicką w swoich murach drugi raz. Tym razem tematem spotkania był przede wszystkim Janusz Korczak, o którym można przeczytać w najnowszej książce autorki pt. „Jest taka historia opowieść o Januszu Korczaku. Odbyły się dwa spotkania. Na pierwsze przybyły dzieci oraz nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Hucie, której patronem jest Janusz Korczak. W drugim spotkaniu z kolei uczestniczyły dzieci i ich opiekunowie ze Szkoły Podstawowej w Odolanowie. Pisarka opowiadała, historię z życia Janusza Korczaka, o tym jak wyglądał założony przez niego sierociniec, o zasadach w nich panujących oraz o śmierci Korczaka i jego podopiecznych z sierocińca podczas wojny. Okazało się, ze dzieci wiele wiedzą na jego temat, co bardzo spodobało się autorce. Spotkania przebiegały w bardzo miłej pogodnej atmosferze. Dzieci odpowiadały na zadawane im pytania oraz same je zadawały. Pani Beata opowiedziała również trochę o swojej twórczości. Skąd czerpie pomysły o tym jak zaczęła się jej przygoda z pisaniem. Na koniec dzieci mogły zakupić książeczki czy też poprosić autorkę o autograf, zdjęcie.

Spotkanie było podsumowaniem roku 2012 – Roku Janusza Korczaka. Rok ten był wielką lekcją, programem społecznym skierowanym do dorosłych i dzieci – rodzin i rodziców.Ten wielki człowiek dowodził, że: „Nie ma dzieci – są ludzie”, że dziecko jest człowiekiem tu i teraz. Ma swoją godność oraz ma swoje prawa. Ma swoje obywatelskie miejsce w rodzinie, w społeczności lokalnej, w społeczeństwie.

indeks

 

 

Kto jest online

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odsłon

Odsłon artykułów:
233036

eks Biblioteka22

katalog2

biuletyngim