czwartek, sierpień 13, 2020

Spotkanie z Maciejem Kowalczykiem

27.11.2012 w bibliotece odbyło się spotkanie dotyczące tego jak tworzyć drzewo genealogiczne, odszukać dalekich krewnych, przodków. W tajniki genealogii wprowadzał nas Pan Maciej Kowalczyk, który od lat zajmuje się tym tematem. Mówił On o tym w jaki sposób należy zacząć poszukiwania, o tym gdzie znaleźć odpowiednie dokumenty, do jakich miejsc należy się udać podczas poszukiwań. Podkreślał, że często odszukanie przodków jest bardzo czasochłonne.

Po spotkaniu okazało się, ze wiele osób zajmuje się poszukiwaniem przodków, a niektórym już udało się do nich dotrzeć. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że ich poszukiwania trwały po kilka lat, ale że nie był to czas zmarnowany, a odnalezienie każdego przodka sprawiało ogromną radość. Mamy nadzieję, że po tym spotkaniu, kolejne osoby będą chciały zagłębić się w genealogie własnych rodzin, w odkrywanie historii swojego pochodzenia.