niedziela, maj 20, 2018

Spotkanie z Joanną Papuzińską.Wyniki konkursu.

Dnia 26.11.2012 biblioteka gościła w swoich murach wybitną pisarkę, autorkę wielu opowiadań dla dzieci - Panią Joannę Papuzińską. W spotkaniu udział brała młodzież z Gimnazjum w Wierzbnie oraz dzieci ze Szkół Podstawowych z Raczyc, Nabyszyc, Uciechowa i Odolanowa. Swoją obecnością zaszczycił nas również Pan Stanisław Księżniak - Naczelnik do Spraw Obywatelskich. W czasie tego spotkania Pani Papuzińska opowiadała o napisanych przez siebie bajeczkach dla dzieci, odpowiadała na zadawane pytania, podpisywała zakupione książki. Wszyscy obecni byli zainteresowani ciekawą powieścią poetki, która w dzieciństwie przeżywała trudne chwile związane z okresem wojny i okupacji i dzięki temu stała się bardziej bliska słuchającym.

Ważnym momentem tego spotkania było rozstrzygnięcie konkursu pt.: " Zawsze jest miejsce na szczyptę fantazji" , który dotyczył naszego gościa i jego twórczości. Konkurs cieszył się wielkim powodzeniem dzięki czemu wpłynęło do nas około 70 prac. Wszystkie prace artystyczne były wyjątkowe, niepowtarzalne. Z tych prac wyróżniliśmy 22 osoby, które otrzymały nagrody książkowe.

Osoby wyróżnione w konkursie "Zawsze jest miejsce na szczyptę fantazji":

Andrzejak Dorota, Andrzejak Kinga, Bachorska Aleksandra, Binek Patrycja, Bolach Monika, Brzezicha Agata, Dzięcioł Natalia, Dzięcioł Wiktoria, Jasik Agata, Jędryczko Patrycja, Kukuła Klaudia, Łysoń Wiktoria, Marynowska Emilia, Maleszka Marlena, Piec Agata, Rolla Mateusz, Szubert Zuzanna, Szymanowska Zofia, Wojtaszek Maria, Wojtkowska Anna, Woźniak Norbert, Zybała Kinga.

Pozostałe dzieci, za trud i czas poświęcony na udział w konkursie również dostały drobne upominki.

Po ogłoszeniu wyników konkursu każdy mógł zrobić sobie zdjęcie z pisarką, poprosić o autograf, zamienić z nią kilka słów.

Tego dnia również w swoich murach Panią Joannę Papuzińską gościło odolanowskie Przedszkole Kubusia Puchatka.