poniedziałek, październik 15, 2018

Spotkanie z Marią Czubaszek

Gościem Biblioteki Publicznej w Odolanowie była znana polska pisarka i satyryk, autorka tekstów piosenek, scenarzystka, felietonistka i dziennikarka Maria Czubaszek. Głośno i szczerze mówi to co myśli, znana jest z dobrego dowcipu, niezależności i błyskotliwej inteligencji. Pani Maria jest osobą otwartą, miłą, radosną .

Głównym celem spotkania była niedawno wydana biografia pt."Każdy szczyt ma swój Czubaszek"napisana wspólnie z Arturem Andrusem. Gość w interesujący i zabawny sposób przedstawił wiele historii ze swojego życia ale też życia  znanych celebrytów. I tak mogliśmy się  np. dowiedzieć jak zaczęła się jej przygoda z radiem i telewizją.  Występuje w  programach takich jak: "Szkło kontaktowe","Spadkobiercy", "Śniadanie mistrzów". Jako satyryk nie mogła też się nie odnieść do bieżących wydarzeń takich jak Euro w Polsce. Jest autorką tekstów znanych utworów takich jak: "Rycz mała rycz", "Wyszłam za mąż zaraz wracam"i wielu innych. Jej dobry humor udzielił się każdemu. Na koniec, można było zakupić książkę, dostać autograf, zrobić sobie zdjęcie.