wtorek, grudzień 10, 2019

Podsumowanie kampanii „Mała książka – wielki człowiek”

We wrześniu 2018 roku w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” biblioteka rozpoczęła projekt pilotażowy skierowany  do dzieci trzyletnich,  rozpoczynających edukację przedszkolną oraz ich rodziców. Nawyk codziennego czytania z dzieckiem i regularnego odwiedzania biblioteki warto kształtować od najmłodszych lat.Każdy nowo zapisany czytelnik otrzymał „Wyprawkę Czytelniczą” na którą składała się książka „ Pierwsze wiersze dla…” i poradnik dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”. Ponadto każde zapisane dziecko otrzymało Kartę Małego Czytelnika do zbierania naklejek a po dziesięciu wizytach dziecko otrzymało imienny dyplom.
Dla większości z nich była to pierwsza wizyta w bibliotece, podczas której stały się pełnoprawnymi uczestnikami życia kulturalnego. Dzięki pilotażowi akcji bibliotekom publicznym przybyło wielu nowych, młodych czytelników. Rodziców, którzy jeszcze nie dotarli ze swoimi pociechami do biblioteki serdecznie zapraszamy.

209059